Sevdiklerinizi Mutlu Etmenin En Tatlı Yolu: Hediye Çikolatalar

hediyelik çikolata

Hediyelik Çikolata Nedir?

Hediyelik çikolata, hediye olarak kişiye veya bir olaya özel hazırlanan çikolatalardır. Çikolata hediye etmek için karar aşaması son derece önem taşır. Hediye ettiğiniz çikolatadan tutun çikolatayı kime, ne için hediye ettiğinize dair tüm detaylar ince ince değerlendirilmelidir.

 

Hediyeleşme geleneği, çikolatanın önemli bir yer edinmesine sebep olmuştur. Çikolata hemen herkesin sevdiği ve hayır diyemeyeceği hediyeler arasında yerini alır. Sevdiğiniz birine çikolata hediye etmek son kullanım tarihi olmayan jestlerden biridir.

 

Özel günlere dair detayları yansıtmak için kurdeleler, kartlar, notlar, özel ambalajlar ayrı ayrı satışa sunulabilir. Ambalajda veya konseptte sonbahar veya ilkbahar görünümü gibi mevsimlik bir tema seçilebilir. Yılbaşı, mezuniyet, yıl dönümü, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Öğretmenler Günü veya doğum günü gibi belirli tarihlere özel hediyelik çikolatalar bulabilirsiniz. Hediye edeceğiniz çikolatalara kişisel detaylar ekleterek onları özelleştirebilirsiniz.

Hediye Çikolata Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hediyelik çikolata seçerken hediyeyi alacak kişinin hangi çikolatayı sevdiği veya bir alerjisi olup olmadığı dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Çikolataların herkese hitap edebilmek için pek çok çeşidi bulunur. Glutensiz ve vegan çikolatalar beslenme biçiminde değişikliğe giden veya alerjisi olan kişiler için ideal olabilir.

 

Hediye çikolata seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

 
  • Seçeceğiniz çikolatanın hangi formda olacağına karar verin.
  • Hediyenizi vereceğiniz kişinin damak zevki hakkında bilgi sahibi olun. Hediye sahibi bitter, sütlü veya beyaz çikolata mı tercih ediyor? Karamel mi meyve notalarını mı daha çok seviyor?
  • Seçiminizi etkileyebilecek alerjileri veya diyet kısıtlamalarını göz önünde bulundurun. Çikolata içeriğindeki muhtemel alerjenler veya hayvansal gıdalar riskli bir seçim olabilir. Fındık gibi çeşitli kuruyemiş seçimlerini bir kere daha düşünün.
  • Bütçenizi planlayın. Hediyelik bir kutu çikolataya ne kadar ayırabileceğinizi planlayarak hareket edin ve seçimlerinizi filtreleyin.
  • Seçeceğiniz çikolata alkolle iyi gidiyor mu? Hediyenize refakat edecek muhteşem bir şarap seçimiyle günü daha özel kılabilir ve daha etkileyici bir profil çizebilirsiniz. 
  • Olay nedir? Doğum günü mü, yılbaşı mı, yoksa Sevgililer Günü mü?
  • Mükemmel notu alelacele yazmayın; üzerine düşünerek yazdığınızı ve birbirinize dair ufak detayları hatırladığınızı belli eden bir not kaleme alın. 
  • Gösterişten kaçının; ambalajdan ziyade kutunun içeriği çok daha önemlidir. 
 

Çikolata hediye etmeye niyetlendiğiniz kişi için doğru çikolataya karar verdikten sonra hediyenizi iyi bir şekilde muhafaza etmelisiniz. Çikolatayı serin ve kuru bir yerde, 18°C’nin altında saklayın. Çikolatayı doğrudan güneş ışığından ve ısı kaynaklarından uzak tutun. Çikolatayı neme maruz bırakmaktan kaçının. Çikolatanın erimesine neden olacağı için hediyenizi buzdolabına koymayın.

hediye çikolata kutusu

Hediye Çikolata Çeşitleri Nelerdir?

 

Çikolatanın daha iyi bir ruh hali ile doğrudan bağlantılı olan endorfin seviyelerini arttırdığı bilinmektedir. Stresli bir günün ardından sevdiklerinizi mutlu etmek için çikolata mükemmel bir çözüm olabilir. Özel bir günü ağzınızı tatlandırarak kutlayabilirsiniz. İnsanlarla tatlı yiyip tatlı konuşarak kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Alkol, peynir ve diğer şık hediyelerle karşılaştırıldığında; çikolata hediye etmek bütçenizi yormaz. Çikolata eskimeyen, klasik bir hediyedir ancak seçtiğiniz kişiye özel olduğunu hatırlamanız gerekir. Hediyenizi insan ilişkilerindeki sınırlarınızı aşmayan ve her olayın temasına hitap edebilen bir şekilde tasarlamanız gerekir. Hediye çikolatalar pek çok çeşitte beğenilerinize sunulabilir. 

oyuncaklı çikolata

Oyuncaklı Çikolata Setleri

 

Oyuncaklı çikolata, çikolata ve oyuncak ikilisinin bir kombinasyonudur. Sevdiklerinize yediden yetmişe hediye edebileceğiniz oyuncaklı çikolata setleri hem lezzetli hem de eğlenceli bir hediye olabilir. Oyuncaklı çikolata setleri; bitter, sütlü veya beyaz çikolatadan oluşturulabilir. Diğer çikolata çeşitleri ile isteğe bağlı olarak özelleştirilebilir.

 

Oyuncaklı çikolata setleri, çoğunlukla kutlama, yılbaşı ve doğum günleri hediyeleri arasında yer alır. Oyuncaklı çikolata içerisindeki oyuncağın kaliteli bir ürün olması en az çikolatanın kalitesi kadar önemlidir. Draje çikolataların yanına konan oyuncaklar, özenle hazırlanan kalıcı hediyelere dönüşür. Sevdiklerinizin hem nitelikli çikolatanın tadını çıkarması hem de sizi hatırlatan bir hediye almış olması hediyenizi unutulmaz kılar.

 

Oyuncaklı çikolata hediye setlerinde bulunan figürler arasında kuzu, ayıcık, maymun, kaplumbağa ve tazmanya canavarı gibi hayvanlar öne çıkar. Talep ettiğiniz takdirde daha özel figürlere başvurulabilir.

Sevgililer Günü Hediye Çikolata

Sevgililer günü, partneri olan herkes için heyecan verici bir gündür. Yolda, toplu taşımada hemen herkesin elinde bir çiçek buketi görmek mümkündür. Çiçeğin tamamlayıcı suç ortağı çikolatalar ise olmazsa olmazdır. 

 

Sevgilinize veya eşinize sevgililer günü kapsamında çikolata hediye etmek istediğiniz takdirde ince eleyip sık dokumalısınız. Partnerinizi iyi tanıdığınızı ve günün anlam ve önemini iyi kavradığınızı göstermeniz gerekir. Partnerinizin beklentilerini karşılayan, damak zevkine uygun ve şık bir seçim yapabilmek için Sevgililer Günü özel hediye çikolata kategorilerini ziyaret edebilirsiniz. Hediyenize sevgilinizin kalbine adeta yeniden çeleceğiniz etkileyici bir not bırakabilirsiniz.

 

Kahve ve Çikolata Hediye Seti

 

Özellikle Türk kahvesi tutkunları için kahveyi çikolatasız düşünmek bir hayli zordur. İster draje ister standart çikolatalar olsun, kahve içerken ağzınıza yayılan çikolatalar tüketmek keyifli bir adettir. 

 

Hem kahve keyfine hem de tatlıya düşkünlüğüyle bilinen yakınlarınız için kahve ve çikolata hediye seti ideal bir hediye olabilir. İsterseniz bir ev hediyesi olarak isterseniz özel bir güne uyarlayarak kahve ve çikolata setini hediye edebilirsiniz. Kahveyle en güzel giden tatları araştırarak kahve ve çikolata sesinden maksimum verim sağlayabilirsiniz.

 

Anneler Günü Hediye Çikolatası

 

Anneler günü, pek çok açıdan manevi yönüyle ön plana çıkar. Her zaman sizin için en iyisini isteyen ve fırsat buldukça size maddi manevi yatırımlar yapan annelere hediye seçmek zordur. Annelerin beklentisi bir hediyeden ziyade; tatlı dil, güler yüzdür. Anneleriniz yaş aldıkça en çok istediği şey onları hatırlamanız ve yanlarınızda olmanızdır. Bazen aranızda kilometrelerce yol varken bir telefon uzağınızda gününüzün nasıl geçtiğini dinlemeyi beklerler.

 

Sizlere hayata atıldığınız ilk günden bu yana sonsuz desteğini gösteren annelerinize unutulmaz bir hediye verebilirsiniz. Böylece, annenizi kendisine adanmış özel günde hatırlandığını somut bir biçimde gösterebilirsiniz. Annelerin takdirini kazanacak ölçüde kaliteli ve sağlıklı içerikteki Anneler günü hediye çikolatalarına bir şans verebilirsiniz.

 sevgiliye hediye çikolata

Sevgiliye Hediye Çikolata

 

Sevgilinizle hayatlarınızı paylaşmak, kolay görünse de pek çok sorumluluğu beraberinde getirir.  Doğum günü, yıl dönümü, sevgililer günü ve nihai olarak evlilik yıl dönümü günü gibi önemli günler sevgilinizle kutlayabileceğiniz günlerdendir. 

 

Sevgilinizin hayatınızda olduğu için ne kadar şanslı olduğunuzu özel günlerde dile getirmenin yollarını ararsınız. Bazen sözcükler hediyeleriniz aracılığıyla kâğıda dökülür veya ince detaylarda gizlidir. Hayatınızdaki varlığına müteşekkir olduğunuz hayat arkadaşınız ile paylaşacağınız hediye çikolata mutluluğunuzu taçlandırır. Sevgilinizin terfi almasını, iş veya ev değiştirmesini, birlikte paylaştığınız özel bir günü kutlamak için sevgilinize hediye çikolata alabilirsiniz. Daha önce nelerden hoşlandığını öğrendiğiniz ince detayları çikolata seçiminizde gösterebilirsiniz.

 

Öğretmenler Günü Hediye Çikolata

Öğretmenler günü, insanların hayatlarının ve kişiliklerini şekillendirmesinde önem taşıyan yegâne kişilerle kutlanılır. Eğitimin ilk önce ailede başladığını düşünürsek belki bir hediyeniz annenize bir hediyeniz öğretmeninize gider. Hediyenizin kime gittiği önem taşısa da asıl önemli olan, yine hatırlanmaktır. Örneğin, ilkokul öğretmeninize yıllar sonra göndereceğiniz bir paket öğretmenler gününe özel hediye çikolata, şimdilerde emekliliğe ayrılmış olsa bile hayatını adadığı mesleğin ne kadar değerli olduğunu gösterir.

 

Halihazırda öğretmen olan yakın çevrenizdeki kişilere göndereceğiniz bir hediye onları mutlu eder. Mesleklerine daha da ilgiyle yaklaşmalarına ve takdir etmelerine neden olur. Hanenize artı bir puan yazdıracak jestinizle, öğretmenlik mesleğini icra eden tanıdıklarınıza bir gülümseme kaynağı olabilirsiniz.

 

Yılbaşına Özel Hediye Çikolata

Yeni yıl, yeni başlangıçların habercisidir. Yılbaşı yaklaşırken sayısal lotolar çekilir, yılbaşı çekilişleri yapılır, şehir ışıltılı renklere bürünür. Yılbaşı çekilişlerinde size çıkan şanslı kişilere aradığınız hediye aslında bir klasik olan hediye çikolata olabilir. Klasik, sıkıcı demek değildir. Klasik tatları kişiselleştirebilir ve muhatabınıza unutulmaz bir yılbaşı yaratabilirsiniz.

 

Yılbaşına özel hediyelik çikolata düşünüyorsanız, aile üyelerinize ve sevdiklerinize özel paketler oluşturma talebinde bulunabilirsiniz. Yılbaşı ağacının altına ekleyeceğiniz her kutu çikolatayı özenle farklı ambalajlara sardırabilir, aile üyelerinizin gönüllerini çelebilirsiniz.

Çikolata Dolu Hediye Kutuları

Hediye kutularının çikolatalarla doldurulması son dönemlerde oldukça popülerlik kazanan bir hediyeleşme alışkanlığı hâline gelmiştir. Birbirinden farklı boyutta ve türde çikolataların yer aldığı çikolata dolu hediye kutuları, sizleri büyük bir dertten kurtarır.

 

Henüz hakkında çok bilgi sahibi olmadığınız birine çikolata hediye etmek istiyorsanız her çeşit çikolatanın yer aldığı çikolata dolu hediye kutularını seçebilirsiniz. Liva Artisan’ın birbirinden farklı ve özenle hazırlanmış spesiyal veya karma kutularını tercih edebilirsiniz.


 
Etiketler: hediye çikolata
Eylül 27, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR